Ks. Bogusław Fortuński

PROBOSZCZ

Ks. Bogusław Fortuński pochodzi z Kołobrzegu i po formacji w Wyższym Seminarium Duchownym oraz studiach zakończonych dyplomem magisterskim poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza filii w Koszalinie został wyświęcony 27 maja 2000 roku w Kołobrzegu i skierowany do Drawska Pomorskiego.

Od początku kapłaństwa zaangażowany w ruch Odnowy w Duchu Świętym oraz Ruch Światło – Życie, będąc przez 3 lata odpowiedzialnym w niej za Diakonię Modlitwy. Od 2012 roku zajmuje się ruchem Odnowy w Duchu Świętym jako Koordynator Diecezjalny i wspiera 24 Grupy w diecezji organizując m. in. Dni Jedności, kilkudniowe rekolekcje formacyjne w koszalińskim Centrum Edukacyjno – Formacyjnym, formację posługujących we wspólnotach w tzw. Szkole Ducha Świętego czy angażuje się w inne dzieła ewangelizacyjne w diecezji.

Po służbie kapłańskiej jako wikariusz w Drawsku Pomorskim, Koszalinie, Białogardzie i Bobolicach decyzją bpa Edwarda Dajczaka został przeniesiony do Darłowa.

data święceń: 2000-05-27

od 2017-08-01 proboszcz, parafia pw. św. Gertrudy, Darłowo