Odnowa w Duchu Świętym

Ruch charyzmatyczny opiera się na założeniu, że chrześcijanie – podobnie jak w Kościele pierwotnym – są obdarowywani charyzmatami, którymi służą ku zbudowaniu wspólnoty Kościoła. Odnowa w Duchu Świętym gromadzi wielu ludzi świeckich w różnym wieku i z różnych środowisk, odnajdujących dzięki niej swoje miejsce w Kościele i świecie. Osoby te tworzą grupy modlitewne, liczące od kilku do kilkuset członków. Łączy ich chrzest w Duchu Świętym – podstawowe doświadczenie wiary, znane pierwszym chrześcijanom.

Opiekun:   ks. proboszcz Bogusław Fortuński.

Spotkania:   piątek rozpoczęte mszą św. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Gertrudy.

Nabożeństwo w intencji uzdrowienia:   II wtorek miesiąca w kościele parafialnym.

Zapraszamy chętnych do odkrycia łask Ducha Świętego. Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO) czyli Seminarium Odnowy wiary w naszej parafii od 5 października (piątek) o godz. 18.00 (cykl 9 spotkań).

ŚWIADECTWA  DZIAŁANIA  ŁASKI  BOŻEJ

Odnowa w Duchu Świętym ukazała mi, że to naprawdę Bóg Ojciec, Jezus Chrystus i Duch Święty oraz Matka Boża wybrali mnie na swoje dziecko. Jestem dzieckiem Bożym, jestem chciana i kochana przez Pana Boga. Jest niepojęte, że można tak kochać ludzi i, że Pan Bóg wybiera każdego z nas, kocha miłością wieczną i bezgraniczną.

W Odnowie w Duchu Świętym uczę się kochać ludzi i siebie a przede wszystkim Boga w Trójcy Świętej. Ta nauka miłości daje mi pokój w sercu i radość prawdziwie chrześcijańską. Amen.

Krysia

Punktem zwrotnym w moim rozwoju duchowym były rekolekcje REO, które odbyły się w parafii św. Gertrudy w 2017 r. Wtedy poznałam bardziej Ducha Świętego i doświadczyłam mocno jego obecności. Nie znaczy to, że wcześniej nie słyszałam o Duchu Świętym, ale teraz naprawdę zrozumiałam istotę Ducha Świętego i z tej radości poznania zawołałam: Eureka!

Duch Święty to ogrom miłości, jaka łączy Boga Ojca i Syna Bożego. Potężna siła, która ma moc przemieniać nasze życie. Duch Święty to Duch Jezusa, z którego wypływa samo dobro, źródło naszego bogactwa, to wielki skarb. Duch Święty dotknął mnie, rozgrzewając ogniem miłości moje wnętrze. Było to piękne i mocne doświadczenie. Potem, gdy wstąpiłam do grupy Odnowy i modliłam się wzywając Jezusa i Ducha Świętego weszłam w bliski, namacalny kontakt z Bogiem. I kiedy rzeczywiście trwałam w obecności Bożej, doświadczyłam Jego pomocy i troski. Zasypiałam z myślą o Bogu i budziłam się myśląc o Bogu. I miałam sny, w których Bóg udzielał mi konkretnych wskazówek. Jeśli się nad czymś zastanawiałam wnikliwie, szybko dostawałam odpowiedź na dany, nurtujący mnie temat. Realnie czuję Bożą obecność przy mnie. Bóg nie tylko trwa, ale jest stale obecny tak, jak inni żyjący obok mnie, żywy i aktywny. Bóg jest źródłem mojej radości, pokoju, ufności, zapewnia mi poczucie bezpieczeństwa. Uwielbiam Imię Twoje Panie!!!

Ewa

Odkąd zaczęłam przychodzić na spotkania Odnowy w Duchu Świętym, Jezus zmienia moje życie na lepsze. Do tej pory prowadziłam zwyczajne życie, w którym niewiele się działo. Chodziłam do kościoła na msze święte, nabożeństwa, ale w nic się nie angażowałam. Miałam wiele planów na swoje życie, ale na pomysłach się kończyło. Byłam raczej nieśmiała i raczej nie zabierałam głosu publicznie. Ceniłam swoją anonimowość, niezależność i dążyłam do samowystarczalności, co blokowało mnie w tworzeniu głębszych relacji z ludźmi.

W momencie, gdy na serio pozwoliłam Jezusowi, aby mnie poprowadził, moje życie i mój charakter zaczęły się zmieniać! Znajomi ludzie, często są tym pozytywnie zaskoczeni. Jezus dał mi prawdziwą wolność! Teraz nadal chodzę do kościoła, ale Jezus pokazuje mi, że jestem  potrzebna i jest wiele rzeczy, w które mogę się angażować w parafii a On mnie do tego uzdalnia.  Teraz wchodzę w  relacje z ludźmi, mówię to, co myślę, zabieram głos publicznie. Jezus daje mi odwagę, by robić różne rzeczy mimo lęku przed tym, że zostanę odrzucona, zraniona, że się coś nie uda i poniosę porażkę. Jezus zabiera mój strach i pozwala mi żyć! Pomaga mi w realizowaniu planów. W tym roku wyjechałam na rekolekcje, które planowałam od wielu lat oraz zrobiłam prawo jazdy, do czego wcześniej ciężko było mi się zabrać. Chcę, żeby Jezus był moim Panem.

Jezus zmienił moje życie i Twoje również może odmienić! Trzeba mu tylko na to pozwolić i dać się poprowadzić!

Małgosia

Odnowa w Duchu  Świętym odmieniła moje życie. Wcześniej chodziłam do kościoła, ale nie zastanawiałam się wiele nad wiarą. Teraz czytam dużo książek katolickich, o świętych oraz codziennie czytam Pismo Święte. Wyczekuję spotkań naszej wspólnoty.

Podczas Warsztatów Posługi Charyzmatycznej w Słupsku 10.03.2018 r. po raz pierwszy w życiu spotkałam Marcina Zielińskiego. Rozmawiałam z nim trzy razy. Kupiłam książkę jego autorstwa i otrzymałam autograf. W czasie spotkania z nim i modlitw otrzymałam wiele łask od Pana Jezusa. Czytam bez okularów, ustąpiły bóle lewego kolana, ustąpiły bóle karku. Wykonałam badanie krwi – morfologię i cholesterol mam idealny. Po spotkaniu z Marcinem Zielińskim jestem bardzo, bardzo pewna, że Pan Jezus istnieje.

Basia