III Niedziela Wielkanocna

III Niedziela Wielkanocna

21:58 15 Kwiecień in Aktualności, Aktualności 2018, Ogłoszenia duszpasterskie
0 Comments

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

15  KWIETNIA  2018 r.

„I rzekł do nich: „Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego” (Łk 24, 47-48)
 1. Dzisiaj: przypada Niedziela Biblijna rozpoczynająca X Ogólnopolski Tydzień Biblijny; a taca z każdej mszy św. będzie przeznaczona na fundusz remontowy kościołaBóg zapłać. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców po mszy św. o 11.00.
 2. Pola Nadziei – tradycyjnie już wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zbierają ofiary na nasze Hospicjum w Darłowie, wręczając w zamian żonkile po każdej mszy św. To ogólnopolska akcja na rzecz chorych paliatywnie. Żonkile to symbol nadziei na lepsze życie. Dzięki takim akcjom chorzy czują wsparcie i solidarność.
 3. We wtorek: po mszy wieczornej nabożeństwo za przyczyną św. Gertrudy, a po nim dla każdego chętnego spotkanie Odnowy w Duchu Świętym na plebanii. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy św. wieczornej, a o godz. 19.00 spotkanie ministrantów i ich rodziców na plebanii.
 5. W czwartek: adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od godz. 17.00, z okazją do spowiedzi św. Krąg Biblijny o godz. 18.45 na plebanii.
 6. W piątek: Próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 16.00 w kościele, a Godzina Miłosierdzia o 17.30.
 7. Próba rocznicy I Komunii św. w sobotę o godz. 15.30 w kościele, a spotkanie z ich rodzicami w niedzielę po mszy św. o godz. 11.00.
 8. Za tydzień: Niedziela Dobrego Pasterza – modlimy się szczególnie o święte powołania kapłańskie i zakonne
 9. Spowiedź św. jest dostępna codziennie 15 minut przed każdą Mszą św. i w czasie adoracji.
 10. Sprzątanie kościoła: dziękujemy parafianom z ul. Króla Eryka Pomorskiego 7 d, e, 5 e za sprzątnięcie kościoła, a o przygotowanie go na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Króla Eryka Pomorskiego 1 e, 3 e, d. W kościele jest zeszyt – proszę, by sprzątający wpisali do niego swoje nazwiska. Bóg zapłać też tym, którzy zadbali o kościół w Cisowie.
 11. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” in. o tym jak papież Franciszek przekonuje, że każdy z nas jest powołany do świętości; o 9 męczennikach z ostatnich lat pochodzących z Francji, kraju, który według powszechnej opinii, już dawno dokonał radosnej i nieodwołalnej apostazji. Czyżby przypadek?; oraz co św. Paweł chciał nam przekazać w Liście do Rzymian, na którym koncentruje się dzisiejsze Narodowe Czytanie Pisma Świętego? Jest jeszcze „Mały Gość” oraz „Droga” o dogadywaniu się młodzieży z rodzicami.
 12. W tygodniu są wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii i w biurze
 13. Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek: 16.00-17.00 i sobotę: 10.00-11.00.
 14. Siostry z Góry Chełmskiej zapraszają na kolejny koncert charytatywny – „dla Góry” – na rzecz budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego koło Sanktuarium Szensztackiego.
 15. Zapowiedzi przedślubne:

Waldemar Książkiewicz, kawaler i Natalia Kuchta, panna z naszej parafii [zapowiedź 2].

Łukasz Sławski, kawaler z naszej parafii i Barbara Sawicka, panna z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Darłowie [zapowiedź 1].

 1. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana napełnia Was swoją mocą i radością…

Duszpasterze

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.